S čím vám pomôžem pri hypotéke?
Ušetrím vám peniaze
Pomôžem vám vyjednať lepšie podmienky alebo znížiť úrok na hypotéke, na základe čoho sa zníži vaša mesačná splátka.
Ušetrím vám čas
Vybavím za vás kataster, vinkuláciu (poistenie nehnuteľnosti), pôjdem do vybraných bánk a doručím všetky potrebné dokumenty za vás.
Zbavím vás starostí
Nemusíte študovať hypotekárne zmluvy alebo sa vyznať v bankových produktoch. Všetko vám jednoducho a zrozumiteľne vysvetlím.
Informujem vás
Zavolám vám alebo napíšem vždy, keď zistím nové informácie o vašich požiadavkách alebo prídem na to, ako môžete mať lepší úrok alebo nižšiu mesačnú splátku.
Pomôžem vám nielen s hypotékou
V rámci mojich služieb vám pomôžem s revíziou všetkých zmlúv, ktoré máte.
Pomôžem aj s
Vybavím kataster, poistenie a poradím ako nastaviť optimálnu výšku príjmu pre schválenie hypotéky.
S akými bankami spolupracujem?
Nezáväzná ponuka hypotéky na mieru
Kliknutím na tlačidlo “nezáväzná ponuka hypotéky”, sa vám otvorí formulár na vyplnenie požiadavky. Po odoslaní vás mailovo/telefonicky opätovne kontaktujem pre prípadnú konzultáciu, aby som mohla vytvoriť ponuku hypotéky ušitú na mieru pre vás.
Ako prebieha proces poskytnutia hypotéky?
1. Vaše plány a základné údaje
V prvom kroku potrebujem vedieť aké sú vaše plány: čo chcete kúpiť/postaviť, za akú cenu, kedy a pod, a aká je vaša aktuálna situácia. Potrebujem zistiť všetky dôležité informácie, ktoré proces priamo ovplyvňujú. Po ich zistení budem vedieť presnejšie povedať, či hypotéka vyjde, alebo nie. Ak nie, navrhnem kroky na to, čo môžeme urobiť, aby vám vyšla.
2. Zistenie priechodnosti úveru
Vypočítam vám akú hypotéku môžete získať, aké je vaše maximálne zadlženie a najvyššia možná splátka úverov. Ukážem vám presné možnosti, ktoré máte a ako viete financovať kúpu/výstavbu. Prejdeme si aj porovnanie všetkých bánk – vysvetlím aké sú úrokové sadzby, poplatky a podmienky v daných bankách.
3. Vypĺňanie a podanie žiadosti
Odsúhlasíme jednu, prípadne dve ponuky bánk. Následne vyplníme žiadosť o úver, buď osobne na stretnutí, alebo vopred ešte pred stretnutím, v prípade ak budem mať od vás všetky údaje.Po vyplnení žiadosti pôjdem zaniesť žiadosť spolu s ostatnými potrebnými dokumentmi do banky.
4. Výber ponuky, sumarizácia
Po podaní žiadostí získame výsledky – ponuky od bánk do pár hodín/dní. Ak Vám vyhovujú podmienky, s ktorými je hypotéka schválená môžeme prejsť k podpisu úverových zmlúv.
5. Podpis zmlúv
S bankárom dohodnem vhodný čas pre vás, kedy prídete podpísať úverové, aby ste nemuseli čakať dlho v rade. V tomto procese vás môžem sprevádzať a ísť s vami do banky, aby v prípade otázok, som vám vedela ihneď poradiť. Vybavím za vás vklad na kataster a vinkuláciu v poisťovni ( povinnosť pri hypotéke si poistiť nehnuteľnosť) a potvrdenia zanesiem späť do banky.
6. Čerpanie
K čerpaniu je potrebné splniť vopred stanovené podmienky banky (napríklad predložiť potvrdenie o zaplatení zvyšnej časti kúpnej sumy,…). Po splnení všetkých požiadaviek sa úver načerpá a potom už len splácate. Okrem toho, môžete počítať s mojou dlhodobou starostlivosťou o vás, t. z. . budem sledovať podmienky na trhu, a v prípade, ak by bola možnosť ušetriť a mať lepšie podmienky, tak vás budem kontaktovať.
Otázky ohľadom hypotéky
Často sa stáva, že klienti idú do svojej banky a zisťujú, čo im môže ponúknuť. V lepšom prípade dostanú úver, aký potrebujú a ďalšiu banku už nenavštívia. Poviem vám tajomstvo. Banky toto správanie predpokladajú. Preto vám síce dajú úver, aký požadujete, aj s úrokom, ktorý je konkurencieschopný, no zaviažu si vás inými produktmi. Napríklad dodatočným sporením, poistením, kreditnou kartou a pod, čo v konečnom dôsledku vás môže stáť niekoľko stovák až tisíc eur navyše. Týmto sa klient často oberá o možnosť získať lepšie podmienky.
V horšom prípade, vám môžu žiadosť zamietnuť a ostane vám záznam v bankovom registri na 5 rokov. Čo môže byť vážny problém pri ďalších žiadostiach o úvery najbližšie roky. Zamietnuť úver môžu aj kvôli jednej drobnosti, ktorú vy nemusíte v danej banke spĺňať a v inej by to vôbec nemusel byť problém.
Hypotéka je dlhový nástroj, pri ktorom si požičiate peniaze na kúpu nehnuteľnosti a zároveň túto nehnuteľnosť používate ako zabezpečenie dlhu.
Úroková miera je percento, ktoré banka alebo iná finančná inštitúcia účtuje za požičanie peňazí. Môže byť pevná počas celej doby, napr. pri spotrebných úveroch, ale môže sa aj po čase meniť, napr. pri hypotékach si fixujete sadzbu na určité obdobie rokov a potom sa Vám zmení podľa aktuálnych podmienok na trhu.
Banka neakceptuje plný príjem z podnikania ako pri príjme zo zamestnania. V tomto prípade je veľmi dôležité si najprv porovnať podmienky akceptovania príjmu pred podaním žiadosti, pretože je rozdiel, či vám banka akceptuje 10% z ročných obratov alebo 60%. A či vám bude schopná počítať príjem z obratu alebo len zo zisku.
Áno, avšak treba počítať s poplatkom za predčasné splatenie hypotéky, ktorý je podľa zákona vo výške 1% zo splácanej sumy.
Treba rozlišovať predbežné schválenie a schválenie hypotéky vopred na nešpecifikovanú nehnuteľnosť. Predbežné schválenie vo vašej banke je skôr marketingový trik, reálne neznamená, že máte už úver schválený a stačí požiadať a dajú Vám peniaze. Ale existuje “hypo nakopak” , a to je možnosť mať schválenú hypotéku a tak už len hľadať bývanie – pozor, momentálne to poskytujú len 2 banky na trhu a treba si to porovnať.
Refinancovanie hypotéky znamená prenesenie hypotéky z aktuálnej banky do inej banky za účelom získania lepších podmienok a ušetrenia – najčastejšie z dôvodu nižšej úrokovej sadzby.
Najlepšia úroková sadzba závisí od vašej bonity – každá banka má svoje podmienky. Celkovo zlepšiť bonitu vám vie úverová história (dôkaz pre banku, že ste boli schopný splácať v minulosti nejaký úver), vek, výška a dĺžka príjmu, typ zamestnania, počet žiadateľov a pod.
Netreba panikáriť, banka vám hneď nechce zobrať strechu nad hlavou. Treba sa s ňou dohodnúť, viete si splátky pozastaviť alebo znížiť, len je dôležité s ňou komunikovať, aby nedošlo k tomu najhoršiemu.
Aktuálne články o hypotékach
Poznáte tieto chyby? Väčšina ľudí ich robí počas Vianoc a trpí potom celý rok!
Poznáte tieto chyby? Väčšina ľudí ich robí počas Vianoc a trpí potom celý rok! Prichádzajú Vianoce a Vy už rozmýšľate, či všetko finančne zvládnete? Nebojte sa, nie ste sami! V tomto článku vám poradím, ako sa vyhnúť stresu a aj finančným ťažkostiam, aby ste si v januári nemuseli uťahovať “opasky” a pociťovať sklamanie z utratenia…
Epidémia investičných podvodov ohrozuje tisíce Slovákov. Ako sa jej vyhnúť?
Na sociálnych sieťach sa rozšírili podvody s investiíciami, influenceri, ktorí vás „naučia“ investovať a môžete zarábať tisíce eur. Ako rozpoznať podvod a neprísť o peniaze sa dozviete v mojom článku.
Top 3 banky, ktoré ponúkajú najlepšie podmienky pre SZČO.
Top 3 banky, ktoré ponúkajú najlepšie podmienky pre SZČO. Chcete si ako živnostník splniť sen o vlastnom bývaní? Hypotéka môže byť skvelým nástrojom, ale pre podnikateľov je cesta k nej o niečo náročnejšia. V tomto článku sa dozviete, aké sú špecifické podmienky pre SZČO pri získavaní hypotéky, na čo si dať pozor a ako si…